PARA KAZANMAK İÇİN WEB SİTE

Hangi Konuda İnternet Sitesi Kurmak Gerekir?

Bilindiği üzere günümüzde birçok kişi para kazanmak için internet sitesi kurmak istiyor. Bunun sebebi ise şu an halen aktifliğini sürdüren diğer web siteleridir. Bu siteler günlük olarak çeşitli oranlarda ziyaretçi trafiği çekerek kendi web sitelerindeki reklamların gösterimlerini sağlamış oluyorlar. Bu sayede de sitelerine eklenmiş olan reklamlardan para kazanabiliyorlar. Bu para kazanma konusunu daha iyi anlamak için bildiğiniz herhangi bir web siteye girerek de bakabilirsiniz. Göreceksiniz ki sitenin sağında solunda ve orta bölümlerinde çeşitli reklamlar olacaktır. Site sahipleri bu reklamlar aracılığı ile para kazanıyorlar. Peki asıl konumuz olan para kazanmak için nasıl bir internet sitesi kurmak gerekiyor sorusuna yanıt verecek olursak; tam olarak bir cevap veremeyiz. Günümüzde sosyal platformların oldukça fazla rağbet görmesi ve sosyal medyada var olma çabası son derece artmış durumdadır ki her an yeni bir akım doğabilmektedir. Bu noktada da konudan çok nasıl bir strateji doğrultusunda devam edildiği daha ön plana çıkmaktadır.

Para Kazanma Odaklı İnternet Sitesi Kurmak

Günlük hayattan da bildiğiniz gibi herhangi bir firma, kendisi için önemli bir strateji oluşturacakken daha çok bayanlar üzerine yoğunlaşmaktadır. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak bir alışveriş sitesi daha çok bayanlar için özel indirimler sunmaktadır ki böylelikle daha çok satış yapmaktadırlar. Bu yüzden para kazanma odaklı internet sitesi kurmak isteyen kişilere ilk tavsiyemiz kadın forumları ve diğer alternatifleri (Instagram butik açmak) olacaktır. Günlük hayatta olduğu gibi sosyal platformlarda da bayanlar üzerine bir çalışma yürütülürse çok daha fazla bir kazanç elde edilmesi mümkün olabilir.

Spor ve Oyun Siteleri

Para kazanma amaçlı internet sitesi kurmak isteyen kişilere bir diğer site tavsiyemiz ise spor ve oyun siteleridir. Bildiğiniz gibi günümüzde spora ve oyuna olan ilgi oldukça fazladır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni yeni oyun konsolları ve oyunların piyasaya sürülmesi ile her geçen gün bu sektör daha çok para kazanmaktadır. İnsanlar da bu konular üzerine araştırma yaptıkları için oyun sitelerine daha çok reklam geliri bırakmaktadırlar. Sizler de oyun incelemeleri, oyun konsolu tanıtımları, oyun karşılaştırmaları, çeşitli oyun eklentileri ve diğer haberlerin bulunduğu bir oyun portalı oluşturabilirsiniz. Günümüzde web sitesi kurmak isteyen kişiler bu konuya yönelebilirler. Oyun konusunda ise rekabet biraz daha düşük kalmaktadır. Buna nazaran herhangi bir teknoloji sitesi açmaya kalkışsanız rekabet ve yoğunluktan dolayı sizi zorlayacak bir serüvene girmiş olursunuz. O yüzden teknoloji ve diğer alt dallarını kesinlikle önermiyoruz.

Arkadaşlık ve Chat Siteleri

Biraz garip gelebilir ancak arkadaşlık ve chat siteleri de oldukça iyi bir site fikri olabilmektedir. Aklınızdan bu siteler hâlâ kullanılıyor mu diye sorular geçiyor olabilir ve şöyle bir yanıt verebiliriz evet halen çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Hatta internet sitesi kurmak isteyen kişilere bile önerebilmekteyiz. Bunun nedeni ise teknolojinin insanların hayatında bıraktığı yalnızlık hissidir. Her şeyi sosyal ortamda gerçekleştirdiğimiz için insanlar artık daha az sosyalleşmekte ve buna bağlı olarak da insanlarla daha az etkileşime girmektedir. Bu noktada ise İnternetten arkadaş edinme gibi eylemler göstermektedirler. Arkadaşlık siteleri ile ilgili konuların İnternette tuttuğunu fark eden kişiler ise bu konuya çok daha önceden giriş yapmışlardır. Böylelikle de reklam gelirleri ile birlikte güzel bir kazanç elde etmektedirler. Sizler de yeni nesil temalar ile birlikte güzel bir arkadaşlık sitesi kurabilirsiniz. Özgünlüğünüze bağlı olarak insanların ilgisini çekebilecek farklı çalışmalar da ortaya koyarak son yılların en gözde sitelerinden siz de oluşturabilirsiniz.

İnternet sitesi kurmak isteyen kişilere bir diğer tavsiyemiz ise chat siteleridir. Chat siteleri de arkadaşlık siteleri gibi halen kullanılmaktadır. Ancak yanlış anlaşılmasın ki bu siteler normal bir chat sitesi değil çok daha yeni nesil konsept sitelerdir. Yani basit bir chat ortamı yaratılmamaktadır. İnsanların birbirini arkadaş olarak ekleyebildiği çeşitli etkileşimlerin olduğu bir chat platformu özellikle belirli bir yaş kitlesini içeri çekebilmektedir. Bu konuda tamamen yaratıcılığınız devreye girecektir. Siteye ekleyeceğiniz farklı konseptler ile birlikte kullanıcıları sitenizde daha fazla tutarak reklam gelirlerinizi biraz daha arttırabilme şansınız mümkündür.

İnternet Sitesi Kurmak İçin Doğru Alan Adı Tercihi

Sıradaki adım ise internet sitesi kurmak için seçtiğiniz konuya uygun alan adı (domain) seçmek olacaktır. Birçok kişi burada yanlış yapmaktadır. Bu yanlışlardan ilki ise tamamen yeni bir alan adı seçmektir. Bu durum bazı durumlarda faydalı olabilmektedir, yani ileriye dönük bir şirketleşme süreci planlıyorsanız doğru bir karar olacaktır ancak kısa bir süre içerisinde büyüyüp para kazanmak istiyorsanız hiç de iyi bir fikir olmayacaktır. Alan adı tercihi yaparken konunuza uygun anahtar kelimelerden bir tercih yapmalısınız. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler dediğimiz anahtar kelimelerden aranma hacimlerine göre değerlendirme yapıp ona göre bir tercihte bulunmanız gerekmektedir. Eğer ki para kazanma amaçlı internet sitesi kurmak istiyorsanız bu anahtar kelime tavsiyemizi oldukça dikkate almanız gerekecektir. Böylelikle sitenize gelen insanlar direkt olarak sizin siteniz ile alakalı insanlar olacaktır bunun nedeni ise anahtar kelimelerle ilgili alan adı seçmenizdir.

Alan adınızı da seçtikten sonra kendi bütçenize uygun bir hosting firması belirleyerek oradan yıllık bir plan seçip hosting ve alan adı almanız gerekecektir. Neden yıllık bir planlama gerekli diye soracak olursanız aylık bir şekilde planlama yapmak hosting firmalarından kaynaklı pahalıya gelecektir. Özellikle para kazanmak için internet sitesi kurmak isteyen kişiler bu konuda yeterli bütçe bulamadıkları zaman ucuza yönelmektedirler. Ancak biraz da olsa para biriktirip kaliteli bir şekilde yıllık satın alma gerçekleştirmeniz size daha faydalı olacaktır.

Son Adım Düzenli İçerik Girilmesi

Para kazanma amaçlı site fikrinizi seçtiniz, sitenizi kurdunuz ve artık para kazanmaya hazırsınız ancak son bir adım kaldı. Bu adım ise düzenli içerik girilmesidir. Birçok insan tam olarak burada yanlış yapmaktadır. İstedikleri siteyi kurduktan sonra düzenli bir şekilde içerik üretmeyip başka yerden alıntı yapıp o şekilde devam etmektedirler. Özgün olmayan içeriklerden dolayı da siteleri hiçbir zaman istedikleri noktaya gelememektedir.

İnternet sitesi kurmak isteyen kişilere son tavsiyemiz ise kendilerine düzenli bir içerik planı oluşturmalarıdır. Örneğin günde 1 adet ya da 2 günde bir içerik oluşturup siteye yüklemeniz sizi zaman içinde yükseltecektir. Google gibi arama motorları daha hızlı bir şekilde sitenizi index yapacak ve buna bağlı olarak da ziyaretçi trafiğine ulaşmanız biraz daha kısa sürecektir. Böyle bir şekilde düzenli içerik oluşturup sitenize yüklerseniz bir süre sonra artık Google aramalarında siteniz çıkacak ve artık tanınmış bir web sitesi olmaya başlayacaksınız. Sitenize gelen ziyaretçi sayısı arttıkça, güzel bir reklam geliri elde etmeye başlayacaksınız.

Gördüğünüz gibi para kazanmak için internet sitesi kurmak sadece teknik konulardan ibaret değil biraz daha geniş bir alandır. Bu konunun tam olarak bir cevabı ya da yöntemi olmasa da bazı adımları doğru yapmanız durumunda siteniz çok daha kısa sürede istediğiniz noktada olacaktır.