UYGUN FİYATA WEB SİTESİ

Uygun Fiyatlı İnternet Sitesi Kurmak İstiyorum Diyenler Ne Yapmalı?

Birçok kişi internet sitesi kurmak istiyorum diyor ancak yeterli bütçe bulamadıkları için hayallerindeki siteleri kuramıyorlar. Bu konuya bağlı olarak günümüzdeki web site maliyetlerine göz atacak olursak ciddi bir piyasanın oluştuğunu görebiliriz. Oldukça fazla hosting firması ve hizmet veren şirketler bulunmaktadır. Böylelikle alternatif açısından birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Aslında geçmişe göre de daha uygun fiyatlara internet sitesi kurmak mümkün olabilmektedir. Eskiden hosting ve alan adı fiyatları çok fazlaydı ve herkes web site açamıyordu. İnternet sitesi kurmak isteyen kişiler de parasız site açma yollarına yöneliyorlardı.

Artık internet sitesi kurmak için o kadar fazla bir sermayeye ihtiyaç kalmamıştır. Hatta zaman zaman da yapılan kampanya ve indirimlerle birlikte çok daha uygun fiyatlara hosting ve alan adı alınabilmektedir. Bazı firmalar ise yıllık planlamalarda çeşitli indirimler uygulayarak müşterilerine biraz daha destek olmaktadırlar. Böyle fırsatları takibe alıp değerlendirmek daha az maliyetli site kurmayı sağlayacaktır. Uygun fiyatlı internet sitesi kurmak isteyen kişiler özellikle yılbaşı, kara cuma ve diğer özel günleri bekleyerek istedikleri hosting ve alan adını satın alabilirler.

Uygun Fiyatlı Hosting ve Alan Adı Tavsiyeleri

Günümüzde hosting ve alan adı ile ilgili çalışmalarını sürdüren birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan bazılarını söyleyecek olursak; Güzel Hosting, Wnokta, Hostinger, GoDaddy, Natro vb. şeklinde sıralayabiliriz. Verdiğimiz örnek firmalar haricinde tabii ki daha birçok firma bulunmaktadır. Sizler kendi bütçenize uygun hosting ve alan adı tercihinizi yapabilirsiniz.

Ekonomik bir şekilde internet sitesi kurmak istiyorum diyen kişiler için GoDaddy’nin alan adı ve hosting konusunda oldukça avantajlı indirim kodları olduğunu söyleyebiliriz. Kendi tercihinize bağlı olarak siteye ulaşıp göz atabilirsiniz. Bir diğer tavsiyemiz ise Natro olacaktır. Özellikle hazır site kurulumundaki uygun fiyatlı hosting ve alan adı kampanyaları oldukça ekonomik olmaktadır. İndirim kodları ile birlikte fiyatları biraz daha düşürme imkanınız bulunmaktadır. Verdiğimiz tavsiyeler dışında da daha birçok avantajlı hosting firmaları bulunmaktadır. Sizler kendi değerlendirmeleriniz sonucunda bütçenize en iyi hitap eden firmayı seçip satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bizler sadece bu konuda kendi deneyimlerimizi ve fikirlerimizi aktarıyoruz.

Site İçin Gerekli Olan Tema ve Diğer Eklentiler

Eğer ki uygun fiyatlı internet sitesi kurmak istiyorum diyorsanız sitenize ya uygun fiyatlı tema alacaksınız ya da bedava temalar kullanacaksınız. Bilindiği üzere İnternette bu konu ile ilgili birçok site bulunmaktadır ve tema satışları gerçekleşmektedir. Sitenizin çok daha iyi bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız web site temalarına önem vermelisiniz. Ancak bütçeniz çok kısıtlı ise ve uygun fiyatlı internet sitesi kurmak için kararlı bir şekilde ilerlemek istiyorsanız temalarınızı ücretsiz yerlerden temin etmelisiniz. Genel olarak dolar kurundan satışa sunulan temalardan kaçınmanız ekonomik site kurmanızı biraz daha mümkün kılacaktır.

Ekonomik internet sitesi kurmak istiyorum diyenlere bir diğer tavsiyemiz ise paralı eklentiler satın almamalarıdır. Piyasa içerisinde zaten bedava bir şekilde sunulan gayet kullanışlı ve işe yarar eklentiler bulunmaktadır. Çok daha ileri düzey işler için gerekli olan paralı eklentileri almaları bu noktada sadece para israfı olacaktır. Sitenizi kurup geliştirdikten ve para kazandıktan sonra ise bu paralı tema ve eklentilere geçebilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi benim bütçem kısıtlı diyorsanız söylediğimiz tavsiyeler doğrultusunda ilerlemeniz çok daha yararlı olacaktır.

Hazır Site

Hazır siteler bazen çok daha uygun fiyata denk gelebilmektedir. Genel olarak site kuracağınız zaman hosting, alan adı, tema gibi temel ihtiyaçlarınız oluşmaktadır. Bazı firmalar ise hazır site kurulumu adı altında bu hizmetleri barındırarak çok daha uygun fiyatlı site satışları gerçekleştirebilmektedirler. Bu konuda net bir şekilde değerlendirme yapamıyoruz. Bunun nedeni ise her firmanın kendine özgü bir hizmet vermesidir. O yüzden hazır site konusuna merak sardıysanız kendiniz firma firma araştırma yapabilirsiniz. Firmaların hazır site için sundukları hizmetlere dikkatli bir şekilde göz atarak ona göre bir değerlendirme yapmanız, sizin için daha sağlıklı olacaktır. Ekonomik bir şekilde internet sitesi kurmak istiyorum diyen kişilere tavsiyemiz olarak; hazır siteleri sadece fiyatına göre değil tüm yönleriyle iyi araştırmalarını önerebiliriz.

Bedava Hosting Üzerine Site Kurma

Bedava hosting üzerine site kurma işleminden bahsedecek olursak şöyledir; herhangi bir hosting sağlayıcısından bedava bir şekilde hosting alıp onun üstüne site kurmaktır. Bu site kurulumunda ise size gereken sadece alan adıdır. Alan adını da önerdiğimiz hosting firmalarından temin ettikten sonra size oldukça az bir maliyete gelmiş olan sitenizi kurabilirsiniz.

Uygun fiyatlı internet sitesi kurmak istiyorum diyen kişilere özel olarak ise şöyle bir çözüm bulduk. Bildiğiniz üzere Google kendi hizmeti olan Blogger ile birlikte kullanıcılara bedava bir şekilde Blog sitesi kurmalarına imkân veriyor. Sizler de kendi Google hesabınız ile birlikte bedava bir şekilde kendi Blog hesabınızı açabilirsiniz. Blogger’ın bir diğer güzelliği ise kendi satın aldığınız alan adınızı buraya bağlayabilmenizdir. Böylelikle bedava bir şekilde sınırsız alanla gelen Blogger sitesi üzerine kendi alan adınızı taşıyarak kaliteli bir şekilde sitenizi kurabilirsiniz. Çok daha az maliyetle güzel bir Blog sitesine sahip olabilirsiniz. Sitenizi kurduktan sonra ise kendi isteğinize göre ücretli Blogger temalarına da yönelebilirsiniz. Hosting için ayırdığınız parayı güzel bir temaya verebilirsiniz. Böylelikle çok daha profesyonel ve yeni nesil görünümlü bir site temasına ulaşırsınız.

Ekonomik bir şekilde internet sitesi kurmak istiyorum diyen birçok kişi bu yöntemi kullanmaya başlamıştır. Bu konu ile ilgili Youtube’da da birçok eğitim videosu bulunmaktadır. Blogger sitenize kendi alan adınızı nasıl taşıyacağınız ve site temanızı sitenize nasıl ekleyeceğiniz konusunda öğretici videolar vardır. Bu videolar ile birlikte hızlı ve kolay bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bedava internet sitesi kurmak istiyorum diyorsanız;

Eğer ki Google dışında bir bedava hosting servisi arıyorum diyorsanız sizlere Hostinger ve Wix’i önerebiliriz. Aslında ikisi de sürekli olarak reklam vermektedir ve birçok insana ulaşmaktadırlar. Yine de kısaca özetleyecek olursak ikisi de bedava site kurmanız için gerekli olan hizmetleri sunmaktadır. Özellikle Wix çok daha kullanışlı ve yeni nesil diyebiliriz. Sitenizi kurmak için gerekli olan tek şey kayıt olmaktır. Wix’e kayıt olduktan sonra hızlı bir şekilde siteniz için gerekli olan adımlara geçebilirsiniz. Wix’in bir diğer güzel yanı ise site düzenlemesi yaparken şablon mantığı ile çalışmasıdır. Yani şablonları sürükleyerek çok basit işlemlerle kısa sürede sitenizi kişiselleştirebiliyorsunuz. Bu da zamandan tasarrufu sağladığı için birçok webmaster tarafından önerilmektedir. İsteğinize bağlı olarak bazı eklenti ve özelliklere ulaşmak için ücret de ödeyebilirsiniz. Örneğin paralı versiyonlarında çok daha farklı özellikler gelmektedir. Böylelikle az bütçe ile güzel bir web sitesi kurabilirsiniz.

Ekonomik bir şekilde internet sitesi kurmak istiyorum ne yapmalıyım? sorusuna kısaca bu şekilde yanıt verebiliriz. Kendi bütçenize ve nasıl bir internet sitesi kurmak istediğinize bağlı olarak verdiğimiz önerileri kendinize göre değerlendirip sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz. Daha sonrasında bütçenizi ayarladıktan sonra paralı versiyonlara geçebilirsiniz.